















Hej Linda!
Återigen, stort tack för att du är du, för din pepp och inspiration!! ♡ SÅ värdefull för mig! Nu har jag gått ner 6 kg på sju veckor. Känns toppen!
Jag funderar lite på när du började träna. Gjorde du det direkt när du började med LCHF eller väntade du lite tills du hade gått ner X antal kg?
Önskar dig en härlig vecka!
Du är enastående! ♡
Kram Maria
Hej
Kul att du hjälper Frida att komma i form. Man behöver all hjälp man kan få när man varit gravid och inte vill något mer än att komma i form.
Jag har bara en liten tanke, jag har under våren tränat en hel massa pass anpassade för nyblivna mammor och på alla dessa pass säger de att plankan är för tung för "nyblivna" mammor.
Stella är snart 1 år och jag får fortfarande inte göra plankan och då har jag tränat sen hon var tre månader.
Jag säger detta för att jag inte vill att Frida ska skada sig, vilket jag varit nära att göra för att jag tränat fel efter graviditet och förlossning.
Jag kan tipsa om en app som är jättebra för mammor, den hjälper att bli stark i de inre magmusklerna, den heter mamma mage. Den kostar mellan 20 och 30kr men det är värt varenda krona.
Bara en liten tanke från mig 😃
Kram

2